تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی

در کشور ما با توجه به اینکه دلار گران شده و ارزان بودن محصول از اهمیت بسزایی برخوردار است اجناس قاچاق و چینی روز به روز بیشتر می شوندبه همین دلیل مشکلاتی را برای افرادی که قصد خرید کولرگازی ارزان را دارند پیش آورده است. اجناس چینی که با برند کولر گازی های معروف وارد بازار شده اند به دلیل قیمت کم توانسته اند به سرعت برای خود جا باز کرده و اطمینان برخی از مصرف کنندگان را جلب کنند.

شاید معروف ترین برند کولر گازی که نمونه های تقلبی و چینی آن وارد بازار ایران شده کولر گازی اجنرال است. اجنرال که محصول مشترک فوجیتسو جنرال ژاپن و گروه دبی می باشد، در هند و تایلند تولید می شود که البته دفتر مرکزی آن در هند می باشد

اکثر مردم کولر گازی اجنرال را برندی آمریکایی می دانند که این موضوع بدلیل شباهت برند این کولر با برند جنرل الکتریک آمریکایی می باشد.

اجنرال هندی در تمام کشورهای خاور میانه و خاور دور به دلیل کیفیت و دوام بالا بسیار مشهور است. از این کولرگازی در کشورهای حاره ای بسیار استفاده می شود.

این محبوبیت بیش از حد برای برند اجنرال گران تمام شده و نمونه های تقلبی بسیاری با عناوین مختلف اما مشابه اجنرال در کشور یافت می شود.

مرز اصلی ورود این کولر گازی های تقلبی مرزهای غربی کشورمان بخصوص بانه می باشد. شاید به همین دلیل می باشد که به آنها کولر بانه ای می گویند. تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی اجنرال از روی نام، لوگو و مدل آنها امکان پذیر است.

کولر گازی اجنرال تقلبی با نامهای جنرال Zh  یا KIT ، جنرال به بازار عرضه می شود.

البته کولرگازی تقلبی فقط مربوط به کولر گازی اوجنرال نشده و برند هایی مانند کولرگازی ال جی و سامسونگ نیز نمونه تقلبی دارند. بخصوص در مدلهای اینورتر که قیمتی بالاتر دارند. برای کولر گازی اینورتر بهتر است به فروشگاهای معتبر مراجعه فرمایید و ضمانت نامه و مشخصات کولر را در زمان خرید بررسی کنید.

در تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی می توان از سریال و مدل کولر گازی نیز استفاده کرد زیرا مدلهای تقلبی سریال شبیه نمونه اصلی با یک حرف بیشتر یا کمتر یا متفاوت خواهند داشت. در زمان خرید محصولاتی که شناخت کافی از برند و تفاوت مدلهای اصلی و تقلبی آن ندارید حد الامکان سعی کنید از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی های اصلی تهیه فرمایید. اما مطمئن ترین راه خرید محصولات اصلی از طریق شرکت های وارد کننده معتبر می باشد.

اگر در زمان خرید موفق به تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی نشدید در زمان کارکرد آن حتما تفاوتها را احساس خواهید کرد. شاید از نظر ظاهر هر دو محصول شبیه یکدیگر باشند اما در باطن تفاوتهایی دارند و همین تفاوتها باعث کاهش قیمت نمونه تقلبی آن شده است. مثلا در مدل های تقلبی توان برودتی کمتر از مدلهای اصلی می باشد و سرما زایی خوبی نخواهند داشت.

مطالب مشابه

بهترین کولر گازی کدام است؟

 سوالی که حتما در زمان خرید کولر گازی مناسب برای...

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟

کولر گازی کوچک پرتابل کولر گازی کوچک برای چه فضایی...

مزایای استفاده از کولرگازی اینورتر

مزایای کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر یا به اصطلاح فارسی کولر گازی کم...